Την περασμένη Κυριακή, η ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΝΑΥΠΑΚΤΙΑ με Επικεφαλής και Υποψήφιο Δήμαρχο τον Γιώργου Γούλα, κατέθεσε στο Πρωτοδικείο Μεσολογγίου τον συνδυασμό με τον οποίο τίθεται στην κρίση των πολιτών της Ναυπακτίας στις αυτοδιοικητικές εκλογές της 26ης Μαΐου 2019.
Η σύνθεση του ψηφοδελτίου αποτυπώνει μια δυναμική ομάδα καταξιωμένων ατόμων με εμπειρία στον επαγγελματικό, κοινωνικό και αυτοδιοικητικό στίβο, η οποία καλείται να υπηρετήσει ο όραμα της παράταξης και να υλοποιήσει ένα ρεαλιστικό και ταυτόχρονα πρωτοποριακό πρόγραμμα, το οποίο μπορεί να πάει τη Ναυπακτία μπροστά.
ΑΝΑΝΕΩΣΗ και ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ για τη Ναυπακτία
Γούλας Γεώργιος του Σπυρίδωνα
(Υποψήφιος Δήμαρχος)
Εκλογική Περιφέρεια Αντιρρίου (Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι)
1 ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ ΣΩΤΗΡΙΑ Βασίλειος
2 ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Νικόλαος
3 ΜΑΛΛΑ ΜΑΡΙΑ Δημήτριος
Εκλογική Περιφέρεια Αποδοτίας (Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι)
1 ΚΟΡΕΛΗΣ ΖΩΙΤΟΣ (ΖΩΗΣ) Γεώργιος
2 ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ Αντώνιος
3 ΜΕΛΑΧΡΗ-ΚΩΣΤΟΥ ΕΙΡΗΝΗ Νικόλαος
4 ΣΑΜΑΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Εμμανουήλ
5 ΦΑΛΤΣΕΤΟΣ ΦΩΤΙΟΣ Χρήστος
Εκλογική Περιφέρεια Ναυπάκτου (Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι)
1 ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΥ-ΓΑΛΑΝΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΠΕΝΥ) Παναγιώτης
2 ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Κωνσταντίνος
3 ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ Παναγιώτης
4 ΔΗΜΗΤΡΑΚΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ Θωμάς
5 ΔΗΜΗΤΡΕΛΛΟΥ ΕΛΕΝΗ Λάμπρος
6 ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Χρήστος
7 ΖΜΠΟΥΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Πολύκαρπος
8 ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗ-ΛΟΜΒΑΡΔΕΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΒΙΚΗ) Νικόλαος
9 ΚΑΤΣΑΜΠΑ ΘΕΟΔΩΡΑ (ΝΙΑ) Ιωάννης
10 ΛΑΟΥΡΔΕΚΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ Βασίλειος
11 ΛΥΚΟΚΑΠΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ Χρήστος
12 ΛΥΜΠΕΡΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Ιωάννης
13 ΜΑΚΑΝΤΑΣΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Γεώργιος
14 ΜΙΧΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΤΖΩΡΤΖΙΝΑ) Δημήτριος
15 ΜΠΕΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Δημήτριος
16 ΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Τριαντάφυλλος
17 ΝΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ Δημήτριος
18 ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΝΔΡΙΑΝΗ Γεώργιος
19 ΠΑΣΧΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Πέτρος
20 ΠΕΛΕΚΗ ΔΩΡΟΘΕΑ Βασίλειος
21 ΠΛΑΤΙΑ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ (ΞΕΝΙΑ) Ιωάννης
22 ΣΥΨΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Χρήστος
23 ΤΣΙΡΙΜΩΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Αδάμ
24 ΦΑΡΜΑΚΗ ΕΥΘΥΜΙΑ (ΈΦΗ) Ηλίας
25 ΦΟΥΣΕΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Σωτήριος
26 ΧΑΡΑΚΙΔΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Βασίλειος
Εκλογική Περιφέρεια Πλατάνου (Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι)
1 ΜΑΛΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Ευθύμιος
2 ΜΑΣΓΑΛΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ Αντώνιος
3 ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Γρηγόριος
Εκλογική Περιφέρεια Πυλλήνης (Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι)
1 ΜΑΝΩΛΗ ΕΛΕΝΗ Κωνσταντίνος
2 ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣ Χρήστος
Εκλογική Περιφέρεια Χάλκειας (Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι)
1 ΒΑΣΙΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Γεώργιος
2 ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Γεώργιος
3 ΚΑΛΑΒΡΟΥΖΙΩΤΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ Ευάγγελος