ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ

Έφυγε με 0 -7 ο Ναυπακτιακός από τα Όχθια

Published

on

Καταιγιστικός στο δεύτερο ημίχρονο ο Ναυπακτιακός Αστέρας πέρασε με το εντυπωσιακό 0-7 από τα Όχθια. Με ένα γκολ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και έξι γκολ στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Νίκου Μιμιγιάννη πέρασε ένα εύκολο απόγευμα μια και ο Πανοχθιακός τον δυσκόλεψε μόνο στο πρώτο ημίχρονο.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν την υπεροχή από την αρχή του αγώνα αλλά δεν έβρισκαν τους χώρους για να γίνουν επικίνδυνοι για την εστία του Βασιλείου και να πετύχουν το γκολ που θα έκανε πιο εύκολο το έργο τους. Στο 6ο λεπτό ο Καραγιάννης με εκτέλεση φάουλ θα στείλει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και η επόμενη αξιόλογη φάση θα έρθει στο 27ο λεπτό με νέο δοκάρι σε κεφαλιά του Σαμπανέι. Τελικά οι φιλοξενούμενοι θα πάνε με προβάδισμα στα αποδυτήρια με το γκολ του Σαμπανέι με σουτ μέσα από την περιοχή στο πρώτο λεπτό καθυστερήσεων. Πάντως, οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να φέρουν το ματς στα ίσια πριν τη λήξη του ημιχρόνου καθώς με τη σέντρα ο Νικολλά θα δει τον Χρήστου έξω από την εστία του και θα προσπαθήσει να περάσει την μπάλα από πάνω του με τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων με εντυπωσιακή εκτίναξη να πετάει τη μπάλα σε κόρνερ.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Ναυπακτιακός θα πετύχει το δεύτερό του γκολ στο 49ο λεπτό με τον Νικολακόπουλο, και θα κόψει κάθε προσπάθεια αντίδρασης από τους γηπεδούχους. Στο 57ο λεπτό ο Κονίδας θα ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 0-3, για να έρθουν οι Καντάνης στο 77΄, Ψυχογιός στο 84′ και Παπανδρέου στο 86′ με τρία ακόμη γκολ να ανεβάσουν το σκορ στο 0-6. Το τελικό 0-7 θα γίνει στο 87ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Θεοχάρη.

Συνθέσεις των ομάδων

Πανοχθιακός: (Γιάννης Καραμπούλης): Βασιλείου, Ανάστος, Παναγιωτόπουλος (63΄λ.τρ. Τσελίκας), Σταμάτης (70΄Πούλιος), Βαμβακάς, Τύμπας, Ρούσσος, Νικολά, Δήμος (54΄ Γκουστεμάι), Τασούλης, Μούτσα (54΄Τσέπας)

Ναυπακτιακός: ( Νίκος Μιμιγιάννης): Χρήστου,Καζανάς (63΄Παπανδρέου), Χριστόπουλος, Νικολακόπουλος, Θεοχάρης, Καντάνης, Αγγελόπουλος, Κονίδας (60΄Ψυχογιός), Σαμπανέι, Μικελάτος, Καραγιάννης